Answer:
f(x)= - l x - (-4) l + 0
Step-by-step explanation:
Answer:
szdg
Step-by-step explanation:
hesre
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
60
Step-by-step explanation: 60x116=6960