Answer:
Tyra.
note that the salary for only one car is less at dealership B, but significantly more when you get to 10 cars. that indicates that the base salary is less, but the commissions are higher.
Answer:
$12
Step-by-step explanation:
If you're taking off 25% of the regular cost, "taking off" means subtracting. So if we subtract 25% OF 16, the word "of" means to multiply here. So our expression then becomes:
16 - .25(16)
16 - 4 = 12
So the CD will sell for $12.
The answer to -7 +11 -6 + 8 =6
Answer:
Option A) 32c
Step-by-step explanation:
we know that
To find the unit cost, divide the total cost of twelve pounds by twelve pounds
so

Remember that
1$=100 cents
Convert dollars to cents

therefore
The cost of one pound of nails cost 32 cents