Answer:
<h2>1.80 per pound of strawberries</h2><h2 />
Step-by-step explanation:
8.10 / 4.5 pounds = 1.80 per pound of strawberries
A measurement that closely agrees with an accepted value is best described as a numerical
Answer:
A: A high unemployment rate
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
The answer is 108. Because you multiply 3 by 9. which is 27 then you multiply 27 by 4 because thats how many 3zs there are.
Noah has 75 marbles. Noah has more marbles. this is because 34 times 3 is equal to 102. since michelle takes 9 marbles from EACH box, 9 times 3 is 27. 102 minus 27 is 75