Answer:
70%
Step-by-step explanation:
49/70 = 0.7
0.7*100 = 70%
Answer:
what grade is this I might know it
Answer:
The cost price of 12 boxes of pudding is $3.96
Step-by-step explanation:
Given as :
The quantity of pudding boxes = 3
The cost price for 3 boxes = $0.99
Again ,
The quantity of pudding boxes = 12
Let The cost price for 12 boxes = $x
Now, According to question
<u>Using Unitary method</u>
∵ The cost price of 3 boxes of pudding = $0.99
or,The cost price of 1 boxes of pudding =
= $0.33
∴The cost price of 12 boxes of pudding =$0.33 × 12
I.e x =$3.96
So,The cost price of 12 boxes of pudding = x =$3.96
Hence,The cost price of 12 boxes of pudding is $3.96 Answer
Answer:
0.046231
just use a calculator my dude