1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gavmur [86]
3 years ago
14

Help me please !

Mathematics
2 answers:
yKpoI14uk [10]3 years ago
7 0
Difference is final - initial...

+65--14

65+14=$79million

Amanda [17]3 years ago
5 0

Answer:

It A

Step-by-step explanation:

$79 million Subtract last year's net loss from this year's net gain

$65 million - (- $14 million)

$65 million + $14 million = $79 million

You might be interested in
1. Charlie bought a new computer for $450 with his credit card. He plans to pay the minimum payment
atroni [7]

Given:

Charlie bought a new computer for $450 with his credit card.

He plans to pay the minimum payment  of $25 per month.

To find:

The rate of change.

Solution:

Let y be the remaining amount of loan after x months.

Initial amount of loan = $450

Payment of one month = $25

Payment of x months = $25x

Now,

Remining amount = Initial amount of loan - Payment of x months

y=450-25x     ...(i)

The slope intercept form is

y=mx+b     ...(ii)

where, m is slope and b is y-intercept.

From (i) and (ii), we get

m=-25

Therefore, the rate of change is -25 dollars.

8 0
3 years ago
Please Help ASAP!! Will give BRANLIEST!! f(x)=16 f(4)=3x+5 g(x)=2x^2-4 h(x) = -3x-9
Nata [24]

Answer:

it equals 91

Step-by-step explanation:

which is ur answer and yw :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The histogram below shows the number of sit-ups accomplished by 6th grade students in a physical fitness test.how many students
Harman [31]
I chose 40! thought it was to only logical answer

4 0
2 years ago
Will mark as brainliest!!!!!!!!!!
statuscvo [17]

Answer:

hi I just wanna talk ;)

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Can anyone help<br> Me with this math question
nexus9112 [7]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

no need to explain

hope it helps

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Mateo's family took a trip to visit some relatives. They drove for 2 1/2 hours at 55 mph to get there but the trip home took the
    7·1 answer
  • Jack spends 15% of his pocket money on sweets and 35% on magazines how much does he spend and save each week
    10·1 answer
  • Anyone know the answer thanks a lot
    6·1 answer
  • Help im brain dead or im just dumb
    8·2 answers
  • A utility company charges $0.12 per kilowatt-hour for energy a customer uses.They give a credit of $0.0025 for every kilowatt-ho
    10·1 answer
  • Please help!!!!!!!!!!!!!!!
    5·1 answer
  • Yoko pays $19.60 for a pack of 4 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
    14·1 answer
  • a new hospital in cedarburg starts out with 12 junior residents and 6 senior residents on its staff. management plans to hire ad
    7·1 answer
  • Solve for x.<br><br> -x/3= 2 <br><br> A.x = -6<br> B.x = 6<br> C.x = -1
    6·2 answers
  • Help please I beg please find the area of the rectangle to the right
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!