S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
Step-by-step explanation:
Both squares are 50% = 100% in total.
1 square= 50%
1/2 of a square= 25%
50+25= 75% I think i'm pretty sure that's the answer.
Umm, That's A lot Of Homework...
The same length, if something is congruent it means they’re the same