Answer:
3rd degree 3 is the highest power
Step-by-step explanation:
Answer: Both of their statements are true. Explanation: If you can buy 5 shirts for $20, that means the unit price would be $4 per shirt. (to find the unit price just divide the cost by the quantity) So, it is true that you can buy one shirt for $4 and 2 shirts for $8. Hopefully this helps.
Answer:
3/2
Step-by-step explanation:
The answer would be B) 17x-7
Answer:7 is I _9and 3
Step-by-step explanation: