Answer:
1 g/cm^3 or 1 g/ml
Step-by-step explanation:
If stock prices are falling that’s a good time to buy
Well, since we know $3.65 is how much ONE PACK of pencil costs, and k represents the packs of pencils PURCHASED, and x represents the COST per pack, your answer would be A. x = 3.65k. This is because to find out the total cost (x) of k amount of packs, you would multiply the cost (3.65) times k, (known as 3.65k), which would be expressed as x = 3.65k. =)
Hope I helped! ^-^
Answer:
Mutiply this by whatever other value there is.
Step-by-step explanation:
*your
If the ratio is 5:3, then you divide 275 by 5, and then multiply it by 3. If you test the result, you'll find that the ratio fits.