1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
andrey2020 [161]
3 years ago
10

What ia the area of a quadrilateral

Mathematics
2 answers:
arlik [135]3 years ago
4 0
To find the area the equation is Length x Width 

Hope this helps <3
klio [65]3 years ago
3 0
The area of a quadrilateral is length*width
You might be interested in
Can someone help me answer part b please .As I have no idea what it is ?
Elza [17]

Answer:

(4,1)

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The U.S based motorcycle manufacturer says that it expects to build 138,000 motorcycles this year, up from 128,000 last year. Fi
MrMuchimi
138,000/ 128,000 = 7.8125% Just divide new value into old value
8 0
3 years ago
Can someone please answer 2 for me? I really need help for my quiz.
ra1l [238]
1 cup would be the answer
8 0
3 years ago
What is the right choice
never [62]
I think its C but not sure
6 0
2 years ago
State the angle from 1:00 to 2:30
charle [14.2K]

Answer:

Im pretty sure its 45°

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A rectangular playground is to be fenced off and divided into two parts by a fence parallel to one side of the playground. 840 f
    12·1 answer
  • Will you help me?
    11·1 answer
  • Which terms are properties of mathematical proofs?
    15·1 answer
  • How many times of 0.00019% to equal 1%
    5·2 answers
  • Solve the inequality −24z≥−13
    8·2 answers
  • I need help again sorry-
    12·1 answer
  • Help me or give me answer key plz asap
    15·1 answer
  • Does anybody know the answer?
    10·1 answer
  • What is an equation of the line that passes through the points (-1, 6) and<br> (-1, -5)?
    8·1 answer
  • Sofia buys a two-gallon bottle of juice for $35.84. what is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!