Answer:
A
Step-by-step explanation:
-3<-2
unit rate: $7.45/2.5 lbs of steak
--------------------------------
reduced:
7.45 dollars /2.5 pounds
GCF=0.5
7.45/0.5=14.9$
2.5/0.5=5
unit rate:
$14.9/5 pounds
Answer:
(9)(3)
Step-by-step explanation:
expression shows each factor rounded to the nearest whole number?
Answer: The answer is 10 just divide the 4 by 40
Step-by-step explanation:
Hi friend,
Answer of 4th u need nah as u ticked on it-:
Yes then-:
8*x*x*y*z*z*z*z/16*x*y*y*z
=x*z^3/2y
Hope it helps..........