Oh yeah the answer is 3 2/4 or 3 1/2 if you want to simplify.
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Hello here is a solution :
Answer:
168 girls.
Step-by-step explanation:
There are a total of 6 + 7 = 13 'parts'.
So one part = 364 / 13 = 28.
So the number of girls = 6 * 28
= 168.
So sorry fir it being this late but the answer is B