40.0*10 is the answer
actually it is 400 but u want in decimal so it is 40.0*10
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
Answer:
He still has 90.75 miles to go.
Step-by-step explanation:
228.4 (total) - 137.65 (distance traveled)
= 90.75
answer is C
He made an error in Step 3. He should have subtracted 2 from both sides.