1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MAXImum [283]
3 years ago
5

Find the probability P(not E) if P(E) = 0.43.

Mathematics
1 answer:
Artyom0805 [142]3 years ago
8 0

Answer:

P(not E)= 0.57

Step-by-step explanation:

P(not E)= 1-0.43

P(not E)= 0.57

You might be interested in
Helllp im doing my exam !
Tcecarenko [31]

log x ( 5 × 12 ) = 7

x^7 = 60

..................................

7 0
3 years ago
A premature infant is gaining 2.5 ounces a day. At that rate, how many days will it take for him to gain 8 ounces
Ann [662]

Answer:

3.2 days

Step-by-step explanation:

All you have to do is divide 8 by 2.5

8 ÷ 2.5 = 3.2

5 0
3 years ago
The table
Lady_Fox [76]
Can you show a picture of the table please
4 0
3 years ago
The Porters are moving because Mr. Porter got a new job. Until Mrs. Porter finds a job in the new city, the Porter family will l
igomit [66]
5,000 dollars because 7500-1400-535-415-150=5000
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Transform Linear Attempt 2 Q4
Illusion [34]
Answer is A.
g(x) = 2x + 20

hope it helps
5 0
3 years ago
Other questions:
  • On her way to visit her parents,Jennifer drives 265 miles in 5 hours.What is her average rate of speed in miles per hour ?
    11·1 answer
  • Can you help match the correct graph with this equation -0.2x-0.6y=0.12
    12·1 answer
  • Shawn picked some vegetables from his garden.he picked 2.234 pounds of corn 2.205 pounds of tomatoes and 2.25 pounds of potatoes
    6·1 answer
  • Does the equation y = 20x + 500 represent a linear function
    8·1 answer
  • A sweater priced at $34.99 is on sale 25% off, find the cost with 7.5% sales tax.
    12·1 answer
  • A drive in theater charges $3.50 per car, the drive in already admitted 100 cars, solve an inequality to find the number of cars
    13·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • Please i really need help
    8·1 answer
  • Help it’s due in 10 mind
    10·1 answer
  • You can use _____ to help determine the right foods to eat.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!