Total cost = $13.05 + 10.26
= $23.31
Indivdual pay = $23.31 / 3
= $7.77 each
Answer:
-1.2
Step-by-step explanation:
3.8-5=-1.2
lmk if this is right
hope it helped
Answer: 12 inches
Step-by-step explanation:
Answer:
5, 0.55, 2.00, 3 cm.
Step-by-step explanation:
If you're asking about the unit rates, then..
a. For 1 day, there is 5 mm of rain. 15 / 3 = 5
b. One chocolate bar costs $0.55. 2.20 / 4 = $0.55
c. $14.00 / 7 = 2.00 Indu saves $2.00 for one day.
d. 12 / 4 = 3 cm. For one month, philip grew 3 cm.
I hope this helped :)
Multiply the sale price by the commission rate:
550,000 x 0.06 = 33,000
He earned $33,000.00