Answer:
As shown in your game, you have an inequality:
2.5 x h + 10.9 > 33.4
=> 2.5 x h > 33.4 - 10.9
=> 2.5 x h > 22.5
=> h > 22.5/2.5
=> h > 9
Hope this helps!
:)
Answer:
49 boys did things that May liked
Step-by-step explanation:
May be getting aroundddd, she a real h o e
11:32 pm + 5 hours= 4:32pm
4:32 pm + 45 minutes = 5:17 pm
3/4 hour = 45 min
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>
F(x) = 12/(4x+2)
x = -1
f(-1) = 12 / [4(-1)+2]
f(-1) = 12 / (-4+2)
f(-1) = 12 / -2
f(-1) = -6