If she works 40 hours getting paid $12 an hour she will get $480
Answer:
(the pic)
Step-by-step explanation:
I used a link
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.
Answer:
The answer is option 4.
Step-by-step explanation:
You have to use Indices Law,


So for this question :






Answer:
(x-4)^2-9 where a=4 and b=9
Step-by-step explanation:
x^2-8x+5
x^2-8x+16-16+5
(x-4)^2-9, a=4 and b=9