Answer:
The cost of cone of popcorn is $ 2.59.
Step-by-step explanation:
The tub has a volume of 540.473 and costs $10. The cone has a volume of 140.035.
The cost of per unit volume is
$10/540.473
The cost of cone of popcorn is

Answer:
y = -2x - 2
Step-by-step explanation:
Given:
m = -2
Slope-intercept:
y - y1 = m(x - x1)
y + 8 = -2(x - 3)
y + 8 = -2x + 6
y = -2x - 2
Answer:
m= (c-d)/2
Step-by-step explanation:
wouldn't it be 24/30%=80 candy bars? thats my answer.