1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
11111nata11111 [884]
3 years ago
5

BLOW ME UPpppppppppppppppppppppp BRIANLY FREE *winks

Mathematics
2 answers:
kvv77 [185]3 years ago
4 0

Answer:

Hmm? What do I do?

nikitadnepr [17]3 years ago
3 0

Answer:

okay

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?
Rasek [7]

Answer:

7.49

Step-by-step explanation:

22.47 divided by 3

5 0
3 years ago
Will give brainliest if done properly
k0ka [10]

Answer:

\sf  \boxed{  \sf y - 3 = \dfrac{3}{2} (x - 6)}

Explanation:

\sf Given \ equation: y = \dfrac{3}{2} x - 5

Comparing it with slope intercept form "y = mx + b" where 'm' is slope and 'b' is y-intercept.

Here slope: 3/2 and y-intercept: -5

Parallel slope has the same tangent slope.

Pass through point (x, y) = (6, 3)

Equation:

\sf y - y_1 = m(x  - x_1)

\rightarrow \sf y - 3 = \dfrac{3}{2} (x - 6)

6 0
1 year ago
I don’t know what to do, please help!!
Rainbow [258]

Answer:

b 7

Step-by-step explanation:

open the bracket and the power gets cancelled because it will be 5/5

then answer will be 7 to the power 1 which is equals to 7

7 0
3 years ago
The cost of buying a car is 10,000 times higher
Inessa [10]

Answer:

$20,000

Step-by-step explanation:

10,000 x $2.00

3 0
3 years ago
In the inequality below, let x represent the number of muffins a bakery makes
Aleks04 [339]

Answer:

umm can u explain more plz

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • 1 kilogram (kg) is about 2.2 times as heavy as 1 pound (lb). Suppose the function f determines Marcus's weight (in lbs), f ( t )
    13·1 answer
  • In the formula l=P•r•t, what does the P stand for?
    11·1 answer
  • Solve the equation.
    14·1 answer
  • Help please. I think it's B but not sure.
    6·1 answer
  • Mae earns a weekly salary of $330 plus a commission of 6.0% on a sales gift shop.How much would she make if she sold $4300 worth
    9·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST!! PLEASE HELP ME
    11·1 answer
  • 4x-2y = 2<br> 3x-2y=-19<br> Help
    10·2 answers
  • Please Help :(
    7·2 answers
  • Please help.. no links​
    12·2 answers
  • In a sports club 40% of the member are female. 20% of the female members are
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!