1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
madam [21]
3 years ago
12

What is this fraction?

Mathematics
1 answer:
Galina-37 [17]3 years ago
3 0
The answer to the question is d. irrational
You might be interested in
Two train leave stations 210 miles apart at the same time and travel toward each other. One train travels at 80 miles per hour w
Brrunno [24]

SOLUTION

At the same time t,

Train 1 would have covered a distance of 80t, since distance = average speed x time.

Train 2 would have covered a distance of 70t.

Now both added should give 210 miles

That is 80t + 70t = 210

150t = 210

t = 210/150

t = 1.4 hours

3 0
1 year ago
20 POINTS! HELP PLEASE!
nevsk [136]

Answer:

False

Step-by-step explanation:

i did this question and got it right

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x<br> 10 + 4x = 5(z - 6) + 33
gogolik [260]

Answer:

Step-by-step explanation:

X=5/4z - 7/4

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
There are 32 munchkins in the box. You want to distribute the munchkins to Amir and Isaac so that the ratio of Amir's munchkins
GrogVix [38]
A gets 5 parts and I gets 8 parts
So 5+8=13. A will get 5/13 parts of the total
5/13*32(total)=12.3 since he can’t get .3 we round and Amir gets 12 leaving 20 for Isaac.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLSSS PLSSS HELP! After an injury, Greg's doctor advises him to slowly build up to his regular workout schedule, adding a certai
Nonamiya [84]

Answer:

Week 1: 10 Minutes

Week 10: 77.5 Minutes or 1 hour and 17.5 Minutes

Week n: 10 + 7.5n

Step-by-step explanation:

Every week, Greg adds another 7.5 minutes to his workout time. Week 1 starts off with 10 minutes and continuously adds 7.5 minutes until he gets to week three, which 10 + 7.5(2) = 25 minutes.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Why is it important to a lending institution that a person present a 2-year job history when applying for a home loan? a. Most l
    10·1 answer
  • Need help w precal/algebra 2
    9·1 answer
  • Is 563 divisibly by 4
    13·2 answers
  • Sam had $145 to spend on six books after buying them he had $13 how much did each book cost
    6·1 answer
  • Without doing any calculations, how can you use the given information to tell which animal mo the fastest? The moves much th mov
    7·1 answer
  • Draw a double bar graph for the given information.
    8·1 answer
  • A rectangle is made up of green and red tiles. the ratio of green tiles to red tiles is 3:4. Which of the following could be the
    10·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST!<br> Find x given y = 18° in the figure below.<br> x =
    13·2 answers
  • (help please due today)
    8·1 answer
  • A peanut company ships its product in a carton that weighs 20 oz when empty. Twenty bays ul
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!