1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mashutka [201]
3 years ago
10

Ladonna sold 210 365 tickets yesterday She sells more tickets today than yesterday. How many tickets does Ladonna sell today?

Mathematics
2 answers:
aalyn [17]3 years ago
5 0
Ladonna can sell 210,366 tickets and over :)
Minchanka [31]3 years ago
5 0
There is like no way to answer this except you do a number more then that number
You might be interested in
22 (x+6)(x+6) ++ 3x3x ++ 44 ==
creativ13 [48]
I’m pretty sure the answer is 31x
2
+264x+836
4 0
3 years ago
What is the range for y=x^2-7x-8 ?
gtnhenbr [62]

Answer:

[-20.25;+∞).

Step-by-step explanation:

1) according to the properties of the given parabola the minimum is:

x_0=-\frac{-7}{2}=3.5; \ y_0=-20.25;

2) y₀=-20.25 means, the value -20.25 is minimum of the range, the maximum →+∞;

3) finally, the range y≥-20.25.

7 0
2 years ago
A spinner with two equal sectors is spun 5 times.
andreyandreev [35.5K]

Answer:

There are 32 outcomes that are possible

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Marco’s Pizzeria is having a special: 5 pizzas for $25. What is the unit price?
N76 [4]
The unit price would be $5 per pizza
4 0
3 years ago
A good friend of yours
KATRIN_1 [288]
Sorry i have learnt it but i can remember how to do it

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Are linear relationships sometimes, always, or never examples of directly proportional relationships
    7·1 answer
  • Calculate the quotient of 54256/45
    8·1 answer
  • Need answer quick. Please tell me the letter i dont need work.
    5·1 answer
  • Show that 3-underroot2 is irrational​
    5·1 answer
  • What is the value of 2x^-2y^-2for x=3 and y=-2​
    5·1 answer
  • What is the value of x?
    11·2 answers
  • the total cost of 4 pens at rs 20 each,5 pencils at Rs 5 each and 2 boxes at rs 60 each.make equation and solve (INTEGERS) plsss
    8·1 answer
  • What is 6 divided by 3/8?
    8·2 answers
  • Find the length of the hypotenuse of a right triangle with legs of 5 ft and 12 ft
    8·1 answer
  • 2. Write four thousand twenty four and seventy six thousandths in<br> number<br> inta decimall
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!