1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Korolek [52]
3 years ago
13

PLZ HELP ASAP WILL GIVE BRAINLIEST :)!!!

Mathematics
1 answer:
Kobotan [32]3 years ago
3 0
9 students earned an 85 or higher.

2 earned 85
1 earned 86
3 earned 91
1 earned 94
2 earned 95.

2+1+3+1+2=9
You might be interested in
Aliya buys p pounds of apples for $2 per pounds. Write an algebraic expression to find the total cost?
Burka [1]

Answer:

Identify the terms and coefficients of each expression. 1. ... Frank buys p pounds of oranges for $2.29 per pound and the same number of pounds of apples for $1.69 per pound. ... .690 = total cost ... Write an expression to represent each situation. 9. Eliza earns $400 per week plus $15 for each new customer she signs up.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Answer question worth 25 points plz help!
Ilya [14]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
W Circumference (definition)​
natita [175]

Answer:

Definition: The enclosing boundary of a curved geometric figure, especially a circle.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
X
arlik [135]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

6 divided by 2 equals 3 then you multiply 3 by 3 which equals 9.

Hope this helps!!!!!!!!!!

Be safe!!!!!!!

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
+
viva [34]

Answer:

(x - 1) (x + 2) (x + 4)

Step-by-step explanation:

Factor the following:

x^3 + 5 x^2 + 2 x - 8

The possible rational roots of x^3 + 5 x^2 + 2 x - 8 are x = ± 1, x = ± 2, x = ± 4, x = ± 8. Of these, x = 1, x = -2 and x = -4 are roots. This gives x - 1, x + 2 and x + 4 as all factors:

Answer: (x - 1) (x + 2) (x + 4)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Any is training for a half marathon in practice she runs 2 miles in 15 minutes if she continues at the same rate how many miles
    10·1 answer
  • Yesterday, Selma read 75 pages of her book. If she reads at a pace of 2 pages per minute today, which table shows only viable
    6·2 answers
  • Evaluate 4a + 7b + 3a – 2b for a = 4 and b = 3. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    8·2 answers
  • In the figures, CDA =XYZ name the congruent angles
    8·1 answer
  • Please answer the question in the image.
    11·1 answer
  • Help please thank you​
    7·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    5·1 answer
  • Find area of triangle formed by (1,1) (2,3) (4 ,5) using heron's formula ​
    10·1 answer
  • Sarah is a server who makes $5 per hour working 35 hours a week. She made $250 in tips.
    7·1 answer
  • Long division <br><br> 6,750÷240=
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!