Can you post the picture or write it as it is ill help you..
Answer:
$0.35 per cup
Step-by-step explanation:
<u>Step 1: Find the unit price per quart</u>
5.60 / 4
<em>$1.40 per quart</em>
<em />
Step 2: Find the unit price per cup
1 quart = 4 cups
1.40 quarts / 4 cups
<em>$0.35 per cup</em>
<em />
Answer: $0.35 per cup
In mathematics, the term "center of dilation" refers to a constant point on a surface from which all other points are either enlarged or compressed. The center of dilation and the scale factor comprise the two properties of a dilation.
14.4 inches / 9 = 1.6 inches
Each column is 1.6 in wide
Answer:
I think its b plz don't get mad I am not so sure