Tanisha spends $20.90 on 9.5 quarts of strawberries for the shortcake. What is the price of each quart of strawberries?
1 answer:
Each quart of strawberries is $2.20
You might be interested in
Answer:
3x+45=180
3x=180-45
3x=135
x=45
Step-by-step explanation:
Answer:
C.There is no positive or negative correlation.
Step-by-step explanation:
finished Unit Test and got it correct
Answer:
x=90 y=24
Step-by-step explanation:
I'm pretty sure if you're using slope this should be it.
Answer:
2.75 or 2 3/4
Step-by-step explanation:
just divide 11/4 that's how many miles Nate walked every hour