Answer:
STealing points
Step-by-step explanation:
and you
Hi there,
Recall how 7 packs for gum sell for $29.33.
Before we can calculate how much it would cost to sell 3 packs of gum, we must calculate how much it would first cost to sell 1 pack of gum.
The cost of 1 pack of gum is the current total cost divided by the total amount of gum packs you receive at that price.
In this case, the total cost is $29.33, and we receive 7 gum packs at that price.
Therefore, the cost of 1 pack of gum is
, which equates to $4.19.
We now know that each pack of gum costs $4.19.
Hence, 3 packs of gum would cost three times that price.

The cost of 3 packs of gum is $12.57.
Hope that helps!
Substitute the given value into the function and evaluate.
The answer is -10
X = y + 5
(x + y) = 3y - 3
y + 5 + y = 3y - 3
2y + 5 = 3y - 3
5 + 3 = 3y - 2y
8 = y
x = y + 5
x = 8 + 5
x = 13
ur numbers are : 8 and 13
Answer:
im in 7th but sure i guess and which state? because there all in diffrent states i do connexus in vegas
Step-by-step explanation: