Divide 5.60 by 70 and that's the price per ounce
Answer:
2
Step-by-step explanation:
Answer:
all work is shown and pictured
When competing the square, you want to have

at the end, and using the fact that the x term and coefficient are really

, we see that the third option is the most efficient way to start