1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
cestrela7 [59]
3 years ago
7

9=n+2 what is the answer

Mathematics
2 answers:
Akimi4 [234]3 years ago
7 0
N = 9 - 2
N = 7
Proof = 7 + 2 = 9
N = 9
So,letter N is 9 (nine)
I hope my answer is helping !
hram777 [196]3 years ago
5 0
9 = n + 2 
subtract 2 from both sides
9 - 2 = n + 2 - 2 (-2 and +2 cancel out)
7 = n

You might be interested in
Which of the following is equivalent to 5 to the power of 3 + 1 to the power of 3
larisa [96]
While if u mean 5^3+1^3 then it’s 5^4 but if you mean 5^3+1^3 then it is 126
8 0
3 years ago
Please help, I’ll mark your answer as brainliest.
valentina_108 [34]

Answer:

x = - \frac{13}{2} - \sqrt{157}/ 2 or

x= - 13/2 + \sqrt{157}/ 2

Step-by-step explanation:

1- Substitute and calculate

if you don't want to give me brainlist its okay I don't mind I just like helping people with their problems

4 0
3 years ago
Does this apply to debit card purchases are "signed" for with a pin number
brilliants [131]
Yes! Debit you need a pin but credit you do not.
3 0
3 years ago
The table shows transportation from five different bank accounts. Fill in the missing numbers
Vanyuwa [196]

There is no answer, there is no table.

8 0
3 years ago
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME!!!????
ryzh [129]

Answer:

extra 15% corn.

.15 ⋅ 1700 = 255

You would have to add 255 pounds of corn

Not sure if its right--

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is a unit rate????????????????????????????????????????????
    14·1 answer
  • Carlos earns $12 an hour for 40 hours of work and $18 an hour for 6 hours of overtime. Write an expression that shows how much C
    6·1 answer
  • rogers father knows that dial it up sells data plans at $16 for 2 gigabytes and ring sells data plans at $9 for 1 gigabytes
    13·1 answer
  • What is the equation for the line?
    8·2 answers
  • In how many ways can a committee of 3 men and 4 boys be chosen from 7 men and 6 boys so as not to include the youngest boy if th
    11·1 answer
  • The set of ordered pairs {(6,4),(2,-5),(-2,4)<(6,-4)} is a function?
    9·1 answer
  • A bag of marbles has 10 red marbles, 4 green marbles, and 6 blue marbles. A marble is randomly drawn from the bag before another
    5·1 answer
  • Identify whether each of the following expression is a quadratic expression in one variable. Give reason for your anwser
    14·1 answer
  • Kelly has a rectangular fish aquarium that
    11·1 answer
  • 91867×3562+333×1257<br>please answer no callculator​
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!