1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ainat [17]
2 years ago
8

Is six hundred seventy-two thousand__0.8 is it greater than less than or equal to 5th grade mathhh

Mathematics
1 answer:
Dima020 [189]2 years ago
8 0

Answer:

Equal to grade 5 math.

You might be interested in
Which statement best describes the polynomial?
amid [387]

Answer:-12x^{2}-9x-4584671418

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which graph shows the solution to the system of linear inequalities? y < 2x – 5 y > –3x + 1
Ksenya-84 [330]

Answer:

Where are the graphs

Step-by-step explanation:


5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the range of the function y= squareroot of x+5?
Mnenie [13.5K]
Y + 5 = 0
y >= -5
Therefore, you would choose the first answer.
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
If tan y = 3 over y and cos x = y over z what is the value of sin x??
LekaFEV [45]
The answer should be C
5 0
3 years ago
you plan to go snowboarding this weekend in Pennsylvania. the resort charges $15.75 per hour in addition to a $25 deposit to ren
Ulleksa [173]

Answer:

A. Equation is c=25+15.75x

B. Cost is $88


Step-by-step explanation:

A)

Suppose you rent for x hours and each hour costs $15.75

<u><em>How much would you need to pay?</em></u>

15.75x

Moreover, there is a $25 dollar (fixed) deposit for renting, so that gets added to your payment. All in all, you have to pay 25+15.75x

This is the equation of renting a snowboard for x hours.

Equation is c=25+15.75x

  • Where x is the number of hours you rent the snowboard, and
  • c is the total cost

B)

If you are renting from 8.30 to 12.30, you are basically renting for 4 hours.

To know how much it will cost, you simply plug in 4 into x (in the equation):

c=25+15.75x\\c=25+15.75(4)\\c=88

Cost is $88

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Directions: 1. Assume each person is following Dave’s advice of investing 15% of his or her annual household income.
    6·1 answer
  • 3 (17) = 3 (20) - 3 (3)<br><br>please explaon why it is distributive property of multiplication
    15·1 answer
  • What number could be replaced with p? 8/12 = P/3
    5·1 answer
  • Which ratio is equivalent to 4:5? 10/15, 4/10, 16/20, 15/8
    11·1 answer
  • If paper clips are 7/8 of an inch long and cost $0.02 to make, how much would it cost to produce enough paper clips to make a li
    6·1 answer
  • Which number is greater 134 ir 143 explain . draw a picture
    8·1 answer
  • Please help me out here <br> *image attached
    12·1 answer
  • Please help! Question in image below:<br> Answers also below:
    8·1 answer
  • It would be amazing if you can help me with this !
    10·1 answer
  • Emily studies 40 minutes after lunch for a science exam. She studies z more minutes that evening.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!