Answer:
4 times 3 is 12 and 12-17 is -5.
Step-by-step explanation:
The question is asking which of the following does not have side that are parallel. So which of them have lines that would never touch if they were never ending lines.
divide total cost by length:
0.76 / 3ft = 0.2533 cents per foot
rounded to nearest cent = 0.25 cents per foot
Answer:
- The store sold 733 gallons of ice cream last month.
- The store sold 748 pounds of broccoli last month.
Step-by-step explanation:
Given




Solving (a): Gallons of Ice Cream
<em>Let Gallons sold last month be G1; Gallons sold this month be G2;</em>
The relationship between both is:

Substitute 623 for G2




Divide through by 0.85



Solving (b): Pounds of Broccoli
<em>Let Pounds sold last month be P1; Pounds sold this month be P2;</em>
The relationship between both is:

Substitute 912 for P2




Divide through by 1.22



The correct answer would be C