Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
They would get 192.5
Step-by-step explanation:
First we need to find how much it cost per 1 so you will need to dovide 110 by 20 which equal 5.5
Then you will multiply 5.5*35 and get 192.5
The next 18 days because your trying to see how many days it is until he does BOTH