<span>The opposite sides are parallel.</span>
Answer:
He receives $4 in one day. It will take him 10 days to earn $40.
Step-by-step explanation:
Answer:
-5/3
Step-by-step explanation:
you have to do slope formula
Answer:
50 pounds for $14.29 is the better option.
Step-by-step explanation:
$5.79÷20=$0.2895 per pound
$14.29÷50=$0.2858 per pound
$0.2895-$0.2858=$0.0037 saved per pound.
Answer:
72
Step-by-step explanation:
12 6 times equals 72.
12x6=72