Answer:
$1.50
Step-by-step explanation:
To get the answer, simply divide the cost of 10 watermelon by the total number of watermelon, to get the cost of one watermelon.
So:
$15/10=1.50
one watermelon costs $1.50
420 songs are stored on his phone
29
tried.. sry if it is wrong...
some examples for u..
Mark me the Brainliest..PLS
the answer is b, if not then try d:)