9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer:$0.27
Step-by-step explanation:
20=$5.49
1=20/5.49
1=$0.2745
Answer:
Subtracted 3 from (24+3)
Step-by-step explanation:
3m - 3 + 3
24 - 3 + 3
Since the adding and subtracting go left to right, you can do them in that order.
21+3 = 24.
Now which one gives us 24?
(24+3) - 3
The answer to this question is D.
360 blinks / 30 minutes = 12 blinks per minute
12 blinks per minute x 9 minutes = 108 blinks
Answer: 108