1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ugo [173]
3 years ago
14

Please answer this correctly

Mathematics
1 answer:
sineoko [7]3 years ago
8 0

Answer:

Chicken: 36%

Beef: 34%

Black Bean: 30%

<em>Hope this helps!</em>

You might be interested in
Which of the following is the inverse of f(x)=4x-10?
Anastasy [175]
Injective- (one-to-One)
so
Replace the f(x) with y 
10-4x
Interchange the variables
x=10-4y
Solv for y.
y= 5/2 - x/4
So solve for y and replace with f-1 (x).
and it equals 
f-1 (x)=5/2- x/4
5 0
2 years ago
Geometry:Finish the coordinate rule for a 90 degree rotation.<br> (x,y)—&gt;
Gekata [30.6K]

Answer:

(-y,x) The coordinates are switched and the y becomes a negative.

3 0
3 years ago
Plz help me im begging u
svlad2 [7]
Answer is B
The reason for this is because to find the proportionality you divide the bottom number by the top and if one of the answer differentiates then it is not proportional with the rest of the table.
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the slope between (20,5) and (17,11)
Andre45 [30]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Slope: (y₂ - y₁) / (x₂ - x₁)

Putting in the values we have:

(11 - 5) / (20 - 17) =

6 / 3 = 2

Thus, the slope is 2.

8 0
2 years ago
Consider the following expression 4x+5y+9+3y
worty [1.4K]

True statements: 1, 2, 3

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Justin buys candy that cost 6$ per pound he will spend at most $66 on candy what are the possible numbers of pounds he will buy
    9·1 answer
  • Find a vector equation and parametric equations for the line. (Use the parameter t.) The line through the point (1, 0, 9) and pe
    6·1 answer
  • it cost $11 for 15 granola bars what is the unit price in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundred
    5·1 answer
  • URGENT!! PLEASE HELP 30 POINTS! FAKE ANSWERS REPORTED
    9·1 answer
  • Kim rode her bicycle 135 miles in 9 weeks, riding the same distance each week. Eric rode his bicycle 102 miles in 6 weeks, ridin
    5·2 answers
  • I drank three cups of 2% milk yesterday. Each cup of milk provided 122 calories. How many calories did I get from the three cups
    15·1 answer
  • Solve for x<br> a. 25<br> b. 180<br> c. 120<br> d. 20
    12·1 answer
  • What does m represent in the equation y= mx+b? Iready
    6·1 answer
  • Write a linear function
    8·1 answer
  • #76 will give brainliest! please help​
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!