Answer:
mcmmmmmjhfj j y types and I love t
The correct answer is 14yds
Answer:
$2.35 for one video
Step-by-step explanation:
You set up two equations:
$7.50= p + 2v
$12.20= p + 4v
You then set both equal to p
p=-4v+12.20 and p=-2v+7.50
So you can set them equal to each other and solve for v (the cost of one video)
v= $2.35
Answer: 3 times greater
Step-by-step explanation:
Height: 4x3=12
Length: 3x3=9
Width: 3x3=9
The sides on the red cuboid times by 3 equals the sides on the purple one.
Hope this helps :)