1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Charra [1.4K]
3 years ago
12

For question 6 pls help show work step by step

Mathematics
1 answer:
Alexxx [7]3 years ago
6 0

The steps are labeled, and the chart on the side is to help you know which numbers are x, and which ones are y.

You might be interested in
If you have three cups of pineapple juice how many total cups of punch can you make
hodyreva [135]
How much pineapple juice does it take to make a cup of punch???
7 0
3 years ago
Tyler's mom purchased a savings bond for Tyler. The value of the savings bond increases by 4% each year. One year after it was p
Yuri [45]

Answer:

sorry need poi nt sorry sorry

3 0
2 years ago
Three divided by x equals .75 what is x
saveliy_v [14]
X = 4
3 divided by 4 = .75
4 0
3 years ago
Can someone please tell me the answer I am about to cry
hjlf
A.
you can find the angle measures of the big triangle and then find it’s corresponding angle.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What number is equal to 16?
lisabon 2012 [21]

Answer:

32/2 is also equal to 16

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Evaluate the expression. 24÷(−4)+(−2)⋅(−5)
    6·1 answer
  • Find each sum.<br> 1) (-7)+1
    8·2 answers
  • On a day wilderness expedition you'll need to heat of water to the boiling point each day. The air temperature will average . Yo
    11·1 answer
  • Q+12-2(q-22)&gt;0 solve
    11·1 answer
  • Timothy periodically purchases bonds issued by Prince Waste Collection. Last year, he bought two bonds in February, two bonds in
    9·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP!!!!
    7·1 answer
  • Lucy Lou went shopping a Hollister with her friends. Together they spent a mean price of $40 on 8
    15·2 answers
  • Fifty cupcakes cost 129. What is the unit price for one cupcake?​
    6·2 answers
  • The square root parent function is translated so that the endpoint is located at (-7,1). Write an equation that represents this
    7·1 answer
  • a community center is trying to raise $1680 to purchase exercise equipment. the center is hoping to receive equal contributions
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!