Step-by-step explanation:
wait, I will look my lecture last year
Answer:
Thanks!
Step-by-step explanation:
Hey Again hows your day?
Answer:
steps below
Step-by-step explanation:
x-a=0
x=a plug in xⁿ - aⁿ
xⁿ - aⁿ = aⁿ - aⁿ = 0
(x-a) must be a factor of xⁿ - aⁿ
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
Answer: Okay the answer its 2304 pi
and decimal from its 7238.22947387
...
since it keeps going on. Or you could round it to the hundredth's place and get 723.8