1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ket [755]
3 years ago
12

Use the explicit formula = 3 − 7( − 1) and

Mathematics
1 answer:
ivann1987 [24]3 years ago
3 0
I’m pretty sure it is C but I’m not sure if I’m right or not
You might be interested in
Kayla has a piece of blue ribbon that is 18.35 inches long and a piece of
tankabanditka [31]

Answer:

1.85

Step-by-step explanation:

20.2-18.35=1.85

3 0
3 years ago
The geometric mean of 4 and 16 is?<br><br> A. 64<br> B. 16<br> C. 12<br> D. 8
guajiro [1.7K]
The correct answer is D.8
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jacques deposited $1,900 into an account that earns 4% interest compounded semiannually. After t years, Jacques has $3,875. 79 i
lisabon 2012 [21]

Answer:

T=50.99

Step-by-step explanation:

Given:

I=3,875.78

P=1,900

R=4% I.e 4/100 , 0.04

T=?

I=PRT

3,875.79=($1,900)(0.04)t

3,875.79=76t

3,875.79/76= t

T=50.99

5 0
2 years ago
Free to whoever gets it​
liraira [26]

LolAnswer:

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help quick. I will mark as brainliest.​
Dimas [21]

Answer:

The slope is -5x

Step-by-step explanation:

To find the slope, you do rise/run. So to get from one point to the other, you would move 5 units down, and 1 unit to the right.

It can be written as -5/1 or -5.

Hope this helps!

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 16 m, 21 m, 39 m in geometry tryna find out how to measure the side length that could form a triangle
    6·1 answer
  • X=y+10 and x=2y+3 <br> solve by substitution <br> needing x and y
    13·2 answers
  • The two-way table shows the number of houses on the market in the Castillos’ price range. A 6-column table has 4 rows. The first
    14·2 answers
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • I BET NO ONE KNOWS THIS QUESTION which of the following is a social norm?
    14·1 answer
  • -
    14·1 answer
  • What do i type for this question? please help me.
    6·2 answers
  • 4 + <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7Bx%7D%7B7%7D" id="TexFormula1" title="\frac{x}{7}" alt="\frac{x}{7}" align="absmi
    11·1 answer
  • 10(2.19 – 2) + (7.59 + 18)​
    8·1 answer
  • Can someone help me!!
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!