Answer:
352
but for the 3 it would be 264
I uploaded the answer to a file hosting. Here's link:
bit.
ly/3a8Nt8n
I found the answer to this by first dividing 34 by 4 to get 8.5. We already know what 4 divided by 4 is. For every one pound of almonds, it costs $8.50. Since we know that we need to find out how much it costs for 5 pounds of almonds, we simply multiply 8.5 by 5 to get 42.5. It costs $42.50 to buy 5 pounds of almonds.
Answer:
(5 x (-20)) * (100 x (0.7))
Both of these values are the same, so the number sentence would state:
7.17 = 7.170
You can place any number of zeros to the very end on the right side (when there is a decimal point) without changing the value of the number.
7.1700000 = 7.17 also