1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
krok68 [10]
3 years ago
10

At the start of the week, you could run for 88 minutes. By the end of the week, you could run for 1515 minutes. Which proportion

could you use to find the percent increase in your running time?
Mathematics
1 answer:
antoniya [11.8K]3 years ago
7 0
(1515-88):88=1621.6%. Right??
You might be interested in
A package of breadcrumbs to feed the ducks at the duck pond costs $0.25. How many packages of bread crumbs could be bought with
musickatia [10]
23.50 divided by .25 = 94
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Can to answer all 4 please?
Tasya [4]
1) A - yes, b - no, c -  yes
2) false, true, false
3) 85p - 34%
      xp - 66%
x = 165 - she has to read 165 more pages.
4) Sylvia earns 84/12 = 7$/hr
maximum she can earn is 7*15 = 105 $
she will earn 105$ if she works for 15 hours
5 0
3 years ago
Find the missing length indicated.<br> х<br> 12<br> 9<br> X =<br> units
madam [21]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

9/12=12/x

x=16

8 0
3 years ago
Fill in the Blank: 10 quarts =<br> pints
givi [52]

Answer:

10 quarts = 20 pints.

Step-by-step explanation:

Hope my answer has helped you and if not I am sorry.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following sets of points are reflections of each other across the x-axis?
bekas [8.4K]
1. <span>A. (4, -7) → (4, 7)

2. </span><span>D. (-2, 7)

3. </span><span>B. (4, -7) → (-4, -7)

Hope this helps!</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Diketahui f: x = 4x - n. jika f(3) = 18, nilai f(-3)= . . . . .
    7·1 answer
  • Your friend has prepared his monthly budget and asks you if he has overlooked anything in this planning. Which of the following
    9·2 answers
  • How would f(x) = 2^x be on a graph
    12·1 answer
  • James has $36.42 if he can only spend 1/6 of his money, how much money can he spend? 6 1
    15·2 answers
  • Round 3.006 and 3.06 to its nearest tenth
    15·2 answers
  • Honeycrisp apples are on sale if you buy a crate, 15 pounds for $30. What is the unit price per pound
    12·1 answer
  • X · 7/3 = 1 I need help
    5·2 answers
  • Correct answer will get brainliest!! A rectangular prism has dimensions of 8 cm by 9 cm by 10 cm. What is its volume?
    15·2 answers
  • The three consecutive whole numbers that come before 651 0001 are
    9·2 answers
  • Solve for x and please roundddd
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!