Answer:
$0.48
Step-by-step explanation:
$2.40 divided by 5 pounds equals $0.48 per pound.
Answer:
x=64
Step-by-step explanation:
5x = 320
Divide each side by 5
5x/5 = 320/5
x=64
Answer:
non linear
Step-by-step explanation:
I don't know the choice options but they're non-linear
Hello,
<span>6 pounds of sugar ÷ 4 containers = 1.5 of sugar.
1.5 of sugar was used to make the pie.</span>
1 and half hour
= 60 minutes+ 30 minutes
= 90 minutes
Now,
Uzanne need 15 minutes to do 10 problems
Uzanne need 1 minute to complete 10/15 problems
Uzanne need 90 minutes to do
= (10/15)*90
=(2/3)*90
=2*30
=60 problems