1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vazorg [7]
3 years ago
15

Can some one explain how to answer this

Mathematics
1 answer:
Softa [21]3 years ago
6 0
You would first have to find the area of the other part.

You might be interested in
This is due today help
Alisiya [41]

Answer:

Sunday: 50 Monday: 60 Tuesday: 50 Wednesday: 50 Friday: 40 Saturday: 40

Step-by-step explanation:

That's If Its To The Nearest Tenth If This Is What U Wanted I'm Just Doing What The Instructions Told Me

7 0
3 years ago
What is the measurement of angle R
Reika [66]
The angle is going to be a 65° angle
6 0
3 years ago
3-(-6/7)(3/8) what will it equal?
kompoz [17]
This is equals 3 and 18/56 which reduces to 3 and 9/28 all you have to do is plug it the calculator like it is shown and then you will get this answer
4 0
3 years ago
Blank3-2Blank=71...what is the answer? Answer please
ollegr [7]
I think it’s 60 if that’s what your asking
6 0
3 years ago
a drilling team detected water 38 feet below the ground. if it took workers 8 days to be able to dig and pull up the water, how
xz_007 [3.2K]

Answer:

On average, the workers dig 4.75ft each day. Also, what x and y questions?

Step-by-step explanation:

Take 38/8=4.75

I hope you have a great day and make me the brainliest.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • What value of x makes the denominator of the function equal zero? y= 6/4x-40
    11·2 answers
  • What is the area, in cm2, of the circle shown above? Round your answer to the
    7·2 answers
  • Evaluate this expression for x= 3.1.<br>7x-5<br>The value of the expression is​
    5·2 answers
  • The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
    10·1 answer
  • Help please? <br><br> it’s overdue
    5·2 answers
  • Tammy sells a car every 3rd day, and Henry sells a car every 5th day. If they both sell cars today, when is the next day that th
    9·1 answer
  • Divide 1.75 × 10^-2 by -7.3 × 10^-8. Express your answer in scientific notation. Round the coefficient to two decimal places.​
    13·1 answer
  • WILL MARK BRAINLIEST PLS HELP
    12·2 answers
  • What is true about the hypotenuse?
    8·2 answers
  • A chemistry professor who teaches a large lecture class surveys his students who attend his class about how he can make the clas
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!