Answer:
3
Step-by-step explanation:
as a person who answers in the mathematics session
i will tell you that the answer is 3
Answer:
it would take 36 apples to make 4 pies.
Step-by-step explanation:
9 x 4 = 36
4+4+4+4+4+4+4+4+4= 36
Answer:
3
Step-by-step explanation:
First we must find the total boxes of pens
15 + 9 = 24
Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens
$72 / 24 boxes = 3
Ratio walkers to riders 2:7
7/2=3.5
The bus riders are 3.5 times more than the riders
Answer:
any line can be parallel to that as long as the y-intercepts are different and they contain the same slope which in this case, is 3.
Step-by-step explanation:
an example would be y = 3x + 4