1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Scrat [10]
2 years ago
14

Simplify 5.142857142857143

Mathematics
2 answers:
Sergeeva-Olga [200]2 years ago
6 0
The answer is 5 because the 1 in the tenths place is less than 5 so it tells the digit in the ones place to stay the same.
faust18 [17]2 years ago
6 0

Answer:

pie squared

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which is a better deal: 10 pounds of hamburger for $4.99 or 5 pounds of hamburger for $2.69? PLEASE HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU
JulijaS [17]

Answer:

10 pounds for $4.99

Step-by-step explanation:

If you multiply the 5 pounds for 2.69 by 2, you would get 10 pounds of hamburger for 5.38 which is more than 4.99

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Kevin is 3 times as old as Daniel. 4 years ago, Kevin was 5 times as old as Daniel.
rusak2 [61]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

4 years ago, Daniel would've been 4 and Kevin would be 20, so Kevin would've been 5 times as old as Daniel. And 8 x 3 = 24. So, Kevin is 24.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What does 14x - 200y = when x = 12 and y = 3.2?
myrzilka [38]
14(12)-200(3.2)
168-640= -472
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 1.7¯ expressed as a fraction in simplest form? <br> 13/7<br> 25/9<br> 8/7<br> 16/9
MissTica
<span> 1.7¯ (7 is repeating)

16/9 = 1.7777778

answer is 

16/9 
</span>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the degree of the monomial.<br> 4b3c6
Bingel [31]

Answer:

Well it would be 1 if 4b3c6 is what is actually given, but if it was (4b^3)(c^6) it would be 6 or if it was (4b)(3c^6), it'd still be 6

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What's the value of 7 in 703,890
    14·2 answers
  • Ruby red paint costs $0.50 per square inch. A ball is painted ruby red and costs $100.00 to paint. What is the diameter of the b
    8·2 answers
  • Numbers 4,5,6 !! Please help
    11·1 answer
  • Find the Volume of this Triangular Prism ​
    12·1 answer
  • A batch of cookie dough will be sliced up into 100 cookies and then baked. 400 raisins have been included in the batch of dough,
    5·1 answer
  • I’m not sure what the answer is
    9·1 answer
  • Please answer the 3 questions (the first one I accidentally tapped)
    5·2 answers
  • What is the ratio of 2 hours and 115 minutes​
    8·1 answer
  • Describe what a graph of xs 1 would look like. (Be sure to include whether dot is open or closed and state
    10·1 answer
  • What is the domain of the function represented by the graph?
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!