1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleksandr-060686 [28]
3 years ago
15

What is 119,000,003 in two forms

Mathematics
2 answers:
ratelena [41]3 years ago
6 0
One hundred thousand, nineteen million,three.
Helen [10]3 years ago
3 0
Expanded form: 100,000,000+ 10,000,000+9,000,000+3

written form: one hundred ninteen million and three.
You might be interested in
If Q is between P and R, then PQ+QR=PR what is the propety
Marina86 [1]

Answer:

Segment Addition Postulate

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
27=6x+3(-3x+15<br> ????????
aalyn [17]

combine your like terms and get x by its self

3 0
3 years ago
A 3-kilogram bag of carrots costs $2.71. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
MissTica

Answer:

The unit price is $0.90.

Step-by-step explanation:

$2.71 divided by 3 = 0.9033333333333.

Rounded equals: $0.90.

4 0
2 years ago
Amanda is making cookies and only needs 3/5 of the 10 ounce bag of peanut butter
GaryK [48]

Answer:

She needs 6 ounces of peanut butter chips.

hope this helped :-)

Step-by-step explanation:

10:5=2

1/5 = 2

1/5+1/5+1/5=

2+2+2=

2*3=6

5 0
2 years ago
Job A pays $13.00 per hour but has health benefits. Job B pays $11.00 per hour. Health insurance costs $3,400 per year. You expe
Nezavi [6.7K]

Answer:

a) Job A.

Step-by-step explanation:

Time, t = 2000 hours per year

Job A:

Salary = $13 per hour

Job B:

Salary = $11 per hour

Healfh insurance = $3400 per year

= $3400/2000

= $ 1.7 per hour

B:. Mb = $11 × 2000 = $22000

Health insurance costs 3400$ per year so while we are working our job A we have: so $11.3 × 2000 = $22600. So on job A we earn $600 per year more than on job B.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer of 13/4*5/8?
    15·2 answers
  • How do i find the inverse function of h(x) =(5-2x^2)/(3x+10)
    5·1 answer
  • Let abe a finite set and let a∈a. prove that the number of subsets of a that contain a1 equals the number of subsets of a that d
    9·1 answer
  • A scooter can travel between 22 and 28 miles on each galon of gasoline. If one gallon costs between 3.75 and 3.95per gallon abou
    6·1 answer
  • What is 10^n+10^n equal to
    12·1 answer
  • How many three-person relay teams can be chosen from six students?
    6·2 answers
  • RATIONAL NUMBER halfway between 3/4 and 7/8
    13·1 answer
  • How many quarts are in 12 liters
    10·2 answers
  • Hernando's salary was 49,500. last year his year salary was cut to 44,050. Find the percent decrease.
    11·1 answer
  • I need help with this question:(
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!