1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergeeva-Olga [200]
3 years ago
11

Help me with this problem plz.

Mathematics
1 answer:
AleksandrR [38]3 years ago
5 0
33% of 12 months will equal 121 days so just say each month is about 30 days so on your graph the parts that represent 4 months and then go just a little over so you have the one extra day.
You might be interested in
LOOK AT PICTURE,THEN ANWSER QUESTION, WHOEVER ANSWERS CORRECT I WILL MARK BRAINIEST!!
Gnom [1K]
Answer:
B. 4/11

Solution:
Gradient=(y1-y2)/(x1-x2)
Gradient=(6-2)/(4-(-7)) =4/11
3 0
3 years ago
A 3-kilogram bag of oranges costs $9.87. What is the unit price?
mixer [17]

Answer:

3.29

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
ANSWER ASAP AND I WILL MARK YOU BRANLIEST. Tomas makes balloon sculptures at a circus. In 96 minutes, he uses 160 balloons to ma
Alexus [3.1K]

Answer:

Step-by-step explanation:

(96 minutes)/(32 sculptures) = (96/32 minutes)/sculpture = (3 minutes)/sculpture

It takes 3 minutes to make one sculpture.

(160 balloons)/(32 sculptures) = (160/32 balloons)/sculpture = (5 balloons)/sculpture

It takes 5 balloons to make one sculpture.

(160 balloons)/(96 minutes) ≈ 1.7 balloons used per minute.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the distance from point E to point D?
Mandarinka [93]

Answer:

6 units

Step-by-step explanation:

could each square from E to D

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Given the function g(x) = 8x − 2, compare and contrast g(−2) and g(4). Choose the statement that is true concerning these two va
Anit [1.1K]
G(-2) = 8(-2) -2 = -16 - 2 = -18 
g(4) = 8*(4) - 2 =  32 - 2 = 30 
 as you can see 30 is greater than -18 so the answer is C
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A load of bricks is twice as heavy as a load of sticks. The total weight of 4 loads of bricks and 4 loads of sticks is 771 kilog
    7·2 answers
  • work out the area of a sector of a circle. give your answer in terms of π, can u plz show how u worked it out, thx :)
    10·1 answer
  • Please help please please help please
    9·1 answer
  • The quotient of y and 2 is greater than -21
    12·1 answer
  • Which answers best describes the series: 3+9+2.7+8.1+...
    7·1 answer
  • a room has an area of 121 ft2 but carpeting is only sold in m2.how much carpeting is needed to carpet the room
    14·1 answer
  • Who is King John history​
    6·1 answer
  • Whats the ration of 2 feet to 39 inches​
    8·1 answer
  • Answer i got wasn’t listed help please
    5·2 answers
  • Solve this<br><br> 2(4x -3) + 2 = 8
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!