Answer:
4 pack priced at £2.04 is the better pack
Step-by-step explanation:
2.04/4=£0.51 per roll
4.68/9=£0.52 per roll
Answer:
1/36
Step-by-step explanation:
If a cube rolls and it landed on one it’s 1/6 if u rolled he same cube and got one too then it’s still 1/6 so now u just multiply them
Hope this helps
Answer:
.91% he wa off by .91% because .91 of 300 is 25 and 300- 25 is 275
Step-by-step explanation:
Answer:
im pretty sure this is the answer :) ym = (y1 + y2)/2
Step-by-step explanation: