1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nastasia [14]
3 years ago
9

Place the numbers 342,98, 317 in order from least to greatest

Mathematics
1 answer:
alekssr [168]3 years ago
4 0

Answer:

98, 317, 342

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Kala got a prepaid debit card with $25 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store
irina [24]

Answer:

31 yards of ribbon

Step-by-step explanation:

Of after purchasing the ribbon in bulk she has $21.28 left from her initial $25 it would mean that she spent $3.72 in total.

25 - 21.28 = 3.72

So in spending $3.72 on ribbons we can find how much yards she bought by seeing how many times 12 cents can go into the $3.72 (the amount of money she spent).

0.12 \sqrt{3.72}  = 31

8 0
2 years ago
If 40 is increased to 56, what is the percent of change?
Andrews [41]
The percent of change is 71%
8 0
3 years ago
Expand the following 1/5 (10 X -25)
svet-max [94.6K]

Answer:

2x - 5

Step-by-step explanation:

Step 1: distribute the 1/5, or divide by 5

1/5 ( 10x-25)

2x - 5

Done

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help due soon in about 4 min.
olchik [2.2K]

Answer:

2 gallons

Step-by-step explanation:

4 quarts = 1 gallon

2 pints in a quart

2 cups in a pint

8 ounces in a cup

1/2 gal of orange juice

1/4 gal of milk

1 gal of chocolate milk

1/4 of lemonade

so in total you get 2 gallons! :)

5 0
2 years ago
A waffle recipe calls for 2 and1/4 cups of flour. If Chun wants to make1 1/2 times the recipe, how much flour does he need?
balandron [24]
2 1/4 x 1 1/2 = 3.375 cups of flour
5 0
3 years ago
Other questions:
  • 2. The part of the conditional following "if" is called the _______________.
    12·1 answer
  • Ron buys pens from a store. 3 packs of blue pens cost $22.50 and 4 packs of black pens cost $34.00. How much would it cost Ron t
    8·1 answer
  • What are the first four terms for the Power Series y = 5x - 1 / x2 - x - 2?
    13·2 answers
  • 8. Example 1 - Calculating Hourly Wages
    9·1 answer
  • Sarah lost her science book. Her school charges a lost book fee equal to 75% of the cost of the book. Sarah received a notice st
    5·2 answers
  • X plus x equals what?
    6·2 answers
  • What is the length of the hypotenuse? If necessary, round to the nearest tenth.
    15·2 answers
  • Find the least common multiple of 36,6 ,3
    12·1 answer
  • PLEASE HELP THIS IS TIMED
    5·1 answer
  • Helppppppp meeeeeeeeee
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!