1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yakvenalex [24]
3 years ago
8

What is the difference of 11 and x

Mathematics
2 answers:
almond37 [142]3 years ago
6 0

Answer:

Step-by-step explanation:

x-11

salantis [7]3 years ago
6 0

Answer:

11 equal to or greater than x.

Step-by-step explanation:

We don't know x so it's possible x is equal to or less than 11. It's also possible x is greater than 11 but since it's unknown it's the most basic answer.  

You might be interested in
What is solution to the system of equations? Y=5×+2 3×=-y+10
Sergio [31]
Y = 5x + 2
3x = y + 10

3x = y + 10
3x = 5x + 2 + 10
3x = 5x + 12
3x - 5x = 12
-2x = 12
x = -6

substitute x = -6 into y = 5x + 2

y = 5(-6) + 2
y = -30 + 2
y = -28

x = -6, y = -28

hope this helped, God bless!
4 0
3 years ago
Rory earned an 84% on his test. He answered 21 questions correctly. How many total questions were on the
Anna35 [415]

Answer:

21 is 84% to 25, so there would be 25 total questions on the test

4 0
2 years ago
The volume of sphere Q is 50% more than the volume of sphere P. The volume of sphere R is 50% more than the volume of sphere Q.
STALIN [3.7K]
<h2>Use this link to find your answer</h2><h2>http://ldh.la.gov/</h2>
6 0
3 years ago
the cost of 5 cans of dog food is $4.35. at this price how much do 11 cans of dog food cost explain your reasoning. ASAP
mestny [16]

Answer:

Cost of 11 cans of Dog food is $9.57

Step-by-step explanation:

Cost of 5 cans of dog food = $4.35

So to find out the cost of 11 cans of dog food at the same price, we need to calculate the price of 1 can of dog food.

<u>Calculation for finding out cost of 1 can of dog food</u>

The price $4.35 which is given is the price of 5 cans

So to find the cost of 1 can, we need to divide the given price by 5

5 Cans of dog food = $4.35

1 can of dog food = 4.35 ÷ 5

1 can of dog food = $0.87


<em><u>Now to find out the price of 11 cans, we will multiply the price of 1 can with 11</u></em>

Cost of 11 cans = 11 × $0.87

                          = $9.57

6 0
3 years ago
Which shuttle service has a greater initial value?​
Irina-Kira [14]

Answer: The Quick shuttle has a greater initial value

Step-by-step explanation:

The We-Drive Shuttle has a initial value of $20 and the Quick Shuttle has an inital value of $30

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Compare using &lt;, &gt;, or =.<br> 1/2____ 2/7
    15·1 answer
  • What is the approximate area of the circle shown below?
    6·2 answers
  • Can someone help me ? Plz
    13·2 answers
  • the equation p = 2 (l + w) can be used to find the perimeter p of a rectangle with length l and width w solve the equation for w
    14·1 answer
  • -5/8x+2&gt;56/16 please help anything will do
    11·1 answer
  • Plan your own board game using map and different types of quadrilaterals as decision boxes. Apply the topics- playing with numbe
    6·1 answer
  • 7th grade math question please help me?!
    11·1 answer
  • In the formula y=mx+b <br><br> What does the 'm' represent?<br> What does the 'b' represent?
    15·2 answers
  • During one week, the price of a stock decreased $4 per day for 3 days and increased $2 per day for 4 days. Which integer
    5·1 answer
  • Carol is going to be away on vacation for a couple of days. She does not know how long she will be gone. Carol, however, knows t
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!