1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergeu [11.5K]
4 years ago
11

Chance had 48 cents. his mom gave him 7 dollars. how much money does chance have now?

Mathematics
1 answer:
pishuonlain [190]4 years ago
6 0
$ .48 + $7.00 = $7.48 

You might be interested in
A customer went to a garden shop and bought some potting soil for $17.50 and 4 shrubs. The total bill was $53.50. Choose the equ
olga2289 [7]
4x + 17.50 = 53.50

the prices of each shrub would be 9 dollars each
6 0
3 years ago
Is 3 a factor of 24s - 167<br> yes<br> no<br><br> HELPPP
Evgen [1.6K]
I dont think so.....
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The capacity of a rectangular swimming pool is 800 kiloliters. How many liters is this?
elena-14-01-66 [18.8K]
The answer is D.800,000 litres
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the product in simplest form?<br><br> −6/11 ⋅ 3/4
disa [49]
<span>−6/11 ⋅ 3/4
= -3/11 </span>⋅ 3/2
= -9/22

hope it helps

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help 2 mins Left 10pts
Olenka [21]

Step-by-step explanation:

i got about 0.62

I'm so sorry if it isn't right tho

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What is payments of $3,920.00 in three installments
    7·1 answer
  • Please explain 10-15. Thank you
    14·2 answers
  • What's three fourths times twenty eight equal?
    9·2 answers
  • I WILL AWARD BRAINLIEST!! PLEASE HELP!! Given: ΔABC, AB = AC X ∈ AC , Y ∈AB AX = AY Prove: BX = CY m∠ABC = m∠ACB △ABX≅△____, by
    10·1 answer
  • A student factors 10x2 + 3x – 27 to the following. (2x – 3)(5x + 9) Which statement about (2x – 3)(5x + 9) is true? The expressi
    12·2 answers
  • The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
    14·2 answers
  • A number is doubled and then increased by nine. The result is ninety- Three. What is the original number?
    5·1 answer
  • When you multiply a positive (+) by a positive (+) your answer is going to
    5·1 answer
  • The question is
    6·1 answer
  • Sarah is paid $20 an hour at her new job. She wishes to graph her total pay y, as a function of the number of hours, x. She want
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!