1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Sergeu
[11.5K]
4 years ago
11
Chance had 48 cents. his mom gave him 7 dollars. how much money does chance have now?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
pishuonlain
[190]
4 years ago
6
0
$ .48 + $7.00 = $7.48
Send
You might be interested in
A customer went to a garden shop and bought some potting soil for $17.50 and 4 shrubs. The total bill was $53.50. Choose the equ
olga2289 [7]
4x + 17.50 = 53.50
the prices of each shrub would be 9 dollars each
6
0
3 years ago
Is 3 a factor of 24s - 167<br> yes<br> no<br><br> HELPPP
Evgen [1.6K]
I dont think so.....
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
The capacity of a rectangular swimming pool is 800 kiloliters. How many liters is this?
elena-14-01-66 [18.8K]
The answer is D.800,000 litres
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the product in simplest form?<br><br> −6/11 ⋅ 3/4
disa [49]
<span>−6/11 ⋅ 3/4
= -3/11 </span>⋅ 3/2
= -9/22
hope it helps
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Help 2 mins Left 10pts
Olenka [21]
Step-by-step explanation:
i got about 0.62
I'm so sorry if it isn't right tho
3
0
3 years ago
Other questions:
What is payments of $3,920.00 in three installments
7
·
1 answer
Please explain 10-15. Thank you
14
·
2 answers
What's three fourths times twenty eight equal?
9
·
2 answers
I WILL AWARD BRAINLIEST!! PLEASE HELP!! Given: ΔABC, AB = AC X ∈ AC , Y ∈AB AX = AY Prove: BX = CY m∠ABC = m∠ACB △ABX≅△____, by
10
·
1 answer
A student factors 10x2 + 3x – 27 to the following. (2x – 3)(5x + 9) Which statement about (2x – 3)(5x + 9) is true? The expressi
12
·
2 answers
The cost for 8.2 pounds of raisins is $13.12. How much does each pound cost? $1.60 $1.61 $1.62 $1.63
14
·
2 answers
A number is doubled and then increased by nine. The result is ninety- Three. What is the original number?
5
·
1 answer
When you multiply a positive (+) by a positive (+) your answer is going to
5
·
1 answer
The question is
6
·
1 answer
Sarah is paid $20 an hour at her new job. She wishes to graph her total pay y, as a function of the number of hours, x. She want
12
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!