1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bonufazy [111]
2 years ago
14

What is the GCF of x^6 and x^5

Mathematics
1 answer:
r-ruslan [8.4K]2 years ago
5 0
Hi im Aleida and go to calculatorsoup on Safari or google and put gcf calculatorsoup hope this helps
You might be interested in
HELP BEFO 7 PLEASE...
Kay [80]
160ft3

Hope this helps

6 0
2 years ago
The graph of y = f(x) is graphed below. Wat is the end behavior of f(x)? <br> PLEASE ASAP
Maurinko [17]

Answer:

B.) as x --> -∞, f(x) --> ∞ and x --> ∞, f(x) --> ∞

Step-by-step explanation:

F(x) is another way of representing "y". That being said, the question is asking you the behavior of the graph in terms of the y-axis. On both sides of the function, there is an arrow pointing upwards, towards infinite, positive y-values. Therefore, as "x" approaches -∞ and ∞, f(x) is approaching ∞ (positive infinity).

4 0
1 year ago
Halp xD I took away the ones that I did
FinnZ [79.3K]
4. is 46
8. is 438 dimes
9. is 3.099, 3.289, 3.644, 3.9
10. is .4868
3 0
3 years ago
9 packages of grape cost $24 how many packages of grapes can you buy for $8
Leto [7]
Ok. First you have to find the unit rate. Since you can buy 9 packages of grapes for $24, then you can get 1 grape package for $2.6667. If you have $8, you can buy 3 packages of grapes.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write the following expression using an exponent:<br><br> 5⋅5⋅5⋅5
Vesna [10]

Answer:

5^4

Step-by-step explanation:

i hope this helps :)

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the volume of the pyramid? A. 142 cm3 B. 420 cm3 C. 484 cm2 D. 139 cm3
    5·2 answers
  • ___ L = 240 kL ? <br><br> A. 24,000<br> B. 240,000<br> C. 0.240<br> D. 2.4
    5·2 answers
  • If a 12 pound turkey takes 4 hours to cook, how long will it take for a 14 pound turkey to cook
    5·2 answers
  • How to graph the linear equation using the slope and​ y-intercept.<br> y=3x+4
    14·2 answers
  • Lcm of 3x^(2) and 10
    12·1 answer
  • Matt works at a job where he makes a
    13·1 answer
  • Which table shows the function y=2x+4?
    13·1 answer
  • Which equation represents the proportional relationship between the cost, t, in dollars, of p pounds of wood bought?
    7·2 answers
  • Find the slope of the line between those two points ​
    14·1 answer
  • Write an equation of the line.<br> Slope 0; through (-3,-1)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!